Telif Hakkı Düzenlemesi

İbn Haldun Çalışmaları Dergisi Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası lisansı ile lisanslanmıştır.

Creative Commons Lisansı

İbn Haldun Çalışmaları Dergisi'ne yayımlanması için değerlendirilmek üzere gönderilen makaleler, daha önce herhangi bir ortamda yayınlanmamış veya herhangi bir yayın ortamına yayınlanmak üzere gönderilmemiş olmalıdır.

Makalelerin yayıma kabul edilmesi durumunda ticari amaç da dahil olmak üzere ve aynı lisansı kullanılmak şartıyla, çalışmanın başka çalışmalarla birleştirilmesi, çalışmanın üzerine yeni bir çalışma yapılması ya da farklı düzenlemeler yapılmasına izin verilir.

Daha önce başka dergilerde, elektronik veya basılı ortamda yayınlanmış metinleri, resimleri, tabloları vb. kullanmak ve çoğaltmak için telif hakkı sahibinden imzalı izin almak yazarın sorumluluğundadır. İmzalı izin mektubu, imzalı ön yazı ile birlikte sunulmalıdır. Yazarların araştırmalarıyla ilgili olarak herhangi bir kurumdan aldıkları herhangi bir sponsorluğu veya desteği açıklamaları gerekmektedir.

İbn Haldun Çalışmaları Dergisi'nde yayınlanan tüm yazıların telif hakları yazarlara aittir. Yazarların arşivleme hakları şu şekildedir:
- Yazar Sürümü: Kişisel web sayfalarında ve kurumsal akademik arşivlerde depolanabilir.
- Hakemden Geçmiş Sürüm: Yayınlandıktan sonra kişisel web sayfalarında ve kurumsal akademik arşivlerde depolanabilir.
- Yayınlanmış Sürüm: Yayınlandıktan sonra kişisel web sayfalarında ve kurumsal akademik arşivlerde depolanabilir.